Fotografie

Informacje o zabiegu

Zabieg kriolipolizy

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy). Wykorzystuje najnowszą technikę służącą do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej przez działanie niskiej temperatury. Zabieg powoduje znaczny i trwały ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej.

Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze niż pozostałe elementy zawierające wodę. Na skutek znacznego schłodzenia są one uwalniane z komórek tłuszczowych i transportowane przez układ limfatyczny.  Dzięki temu kriolipoliza powoduje wyłącznie usunięcie komórek tłuszczowych, bez negatywnego wpływu na pozostałe tkanki, takie jak nerwy, skóra czy mięśnie.

Kriolipoliza usuwa tylko nadmiar zalegającej tkanki tłuszczowej np.: na brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.

Przygotowanie do zabiegu

Z uwagi na to, że wątroba będzie musiała metabolizować dużą ilość wymrożonej tkanki tłuszczowej po zabiegu, konieczne jest jej oszczędzanie przynajmniej tydzień przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po zabiegu. Nie należy spożywać nadmiernych ilości potraw zawierających tłuszcze trans (m.in. chipsy, paluszki, krakersy, frytki, pączki, ciasta), kofeiny (kawa, cola), cukru oraz alkoholu, gdyż obciążają one wątrobę.

Przebieg zabiegu

 1. Zabieg na jedną partię ciała powinien trwać między 30 a 50 minut (w zależności od stanu skóry i tkanki tłuszczowej)
 2. Zabieg wykonujemy tylko dla jednej części ciała. Jeżeli chcemy usunąć tkankę tłuszczową z brzucha być może konieczne jest kilka zabiegów na różne części brzucha aby uzyskać pożądany efekt.
 3. W przypadku potrzeby wykonania ponownego zabiegu w tym samym miejscu optymalnym czasem jest odstęp 2-3 miesięcy (ok. 45 dni). Zabieg można powtórzyć 2 a w przypadku wyjątkowo „opornego” tłuszczu nawet 3 razy.
 4. Zabieg kriolipolizy przeznaczony jest do usuwania miejscowo zalegającego tłuszczu u osób zdrowych. Nadmiar tłuszczu usuwany jest miejscowo z danej partii ciała i nie jest leczeniem otyłości. Nie zastąpi też liposukcji lub innych równie poważnych zabiegów chirurgii plastycznej. Leczenie otyłości powinno odbywać się przy zastosowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych.
Po zabiegu

Przez 2 tygodnie po zabiegu każdy poranek zaczynaj od wypicia na czczo szklanki mineralnej wody niegazowanej. Staraj się nie pić jej małymi łykami. W ciągu dnia wypijaj nie mniej niż 2 litry nie smakowej wody mineralnej. Jeśli nie lubisz samej wody mineralnej możesz dodać do niej plastry cytryny i liście mięty.
Ogranicz również spożycie produktów obciążających wątrobę.

Zabieg może być powtórzony dopiero po upływie 2-3 miesięcy (45 dni).

Przeciwskazania

Zabiegu nie wykonuje się u osób cierpiących na poważne choroby, takie jak:

 • choroby serca
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • zaburzenia nerek
 • zaburzenia wątrobowe
 • wrzód dwunastnicy
 • miejscowe stany zapalne, rany
 • miejscowe zaburzenia krążenia
 • ostra pokrzywka z zimna
 • cukrzyca
 • choroba Raynauda
 • krioglobulinemia

Zabiegu nie należy wykonywać u kobiet w ciąży, karmiących piersią, które miały operowany brzuch oraz są po porodzie w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Nie wykonuje się zabiegu podczas menstruacji.