Fotografie

Informacje o zabiegu

Opis zabiegu

Pedicure leczniczy to nic innego jak pedicure medyczny poszerzony o usunięcie odcisków, modzeli lub też założenie klamry na wrastające paznokcie. Pod tym pojęciem kryje się również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci, a także pomoc w leczeniu grzybicy. W tym ostatnim przypadku leczenie odbywa się we współpracy z lekarzem i jest kilkuetapowe.

Konieczne jest wówczas nie tylko stosowanie leków doustnych, ale też usunięcie zmian grzybiczych. Następnie nakłada się na paznokieć specjalny bakteriobójczy żel, który zapobiega wrastaniu paznokcia i jednocześnie służy do rekonstrukcji płytki. Czas trwania poszczególnych zabiegów jest uzależniony od indywidualnych problemów, jednak wraz z pełnym pedikiurem kosmetycznym zajmuje ok. godziny, czasem półtorej.

Metoda Arkady

Metoda Arkady to niechirurgiczny zabieg rozwiązujący problem wrastających i wkręcających się paznokci. Zabiegi Metodą Arkady można bezpiecznie wykonywać u osób z cukrzycą i neuropatią. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest całkowity brak paznokcia lub rozległe zakażenie płytki grzybicą.

Kostka Arkady jest narzędziem medycznym o wysokiej skuteczności przeprowadzanych zabiegów. Nasz podolog nadaje płytce odpowiedni kształt, a dzięki stabilizacji płytki we właściwej formie za pomocą masy akrylowej, niweluje siłę deformującą.

Przed i po

Udostępnij na facebook