Informacje o zabiegu

Zabieg presoterapii

Presoterapia jest to pneumatyczny masaż uciskowy działający bezpośrednio na układ limfatyczny i krwionośny. Urządzenie wykorzystuje pompę próżniową, która wypełniając w odpowiedniej kolejności komory kombinezonu ciśnieniowego, oddziałuje na poszczególne partie ciała.

Ruchy te wykonywane są w określonej kolejności i odpowiednim tempie, w celach pielęgnacyjnych i leczniczych. Delikatny, rytmiczny masaż uciskowy sprzyja relaksacji, odpręża i działa lekko przeciwbólowo, wspomagając walkę ze skutkami stresu i zmęczenia.

To jedyna bezinwazyjna i skuteczna metoda posiadająca certyfikat FDA. Skutecznie wspomaga odchudzanie, likwidację toksyn z organizmu i masaż. Urządzenie to ma wpływ na wewnętrzny układ krążenia, oddziałuje na skórę, podskórną tkankę łączną, tkankę mięśniową i tłuszczową. Pobudzająca jedynie naturalne procesy organizmu. Stymuluje usuwanie toksyn, zmniejsza retencję wody poprzez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego, zwiększa lipolizę na różnych poziomach tkanki łącznej oraz pobudza syntezę kolagenu.

Efekty

  • usunięcie rozbitej tkanki tłuszczowej i innych szkodliwych produktów przemiany materii,
  • usprawnienie krążenia krwi i limfy,
  • oczyszczenie i odżywienie całego organizmu,
  • przyspieszenie odchudzania,
  • odżywienie skóry,
  • redukcja ciężkości i opuchnięcia nóg
Działanie

Podczas zabiegu zakładamy specjalny skafander, który składa się z pustych komór, stopniowo napełnianych powietrzem. Najpierw wypełniane są komory na kostkach, poprzez łydki aż do góry. Powietrze wywołuje nacisk na poszczególne części ciała, przepychając krew i limfę do najbliższych węzłów chłonnych. Taki mechaniczny drenaż pozwala dokładnie oczyścić wszystkie tkanki z zalegających toksyn i usunąć nadmiar wody z organizmu.

Przeciwwskazania

-choroby serca, niewydolność układu krążenia, choroby hematologiczne i skłonność do krwotoków,

-rozrusznik serca, metalowe protezy,

-epilepsja i zaburzenia psychosomatyczne,

-aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze,

-choroby nowotworowe, endokrynologiczne oraz niewydolność oddechowa, wątroby lub nerek.